Dorultán Katain a 79. helyen végzett az alpesi sí világbajnokság óriás-műlesiklás első futamában, és így nem jutott tovább a második futam 60-as mezőnyébe. A számot a szlovák Petra Vlhova nyerte.
Férfi versenyzőink is GS-ben álltak rajthoz a vb kvalifikációs futamában. Maróty Mátyás a 48. helyen zárt, Nagy Bence kiesett az első futamban.

A síszövetség elnöke, Miklós Edit a következőképpen értékelt:

"Nehéz körülmények voltak mind a lányoknál, mind a fiúknál. Folyamatosan romlott a pálya minősége az eső és a meleg miatt.
Míg Kati egy nagyon biztonságos menetet csúszott, addig Bence bevállalósan versenyzett, de sajnos a pálya alsó felében rontott, és kiesett. Matyi a második futamban jobban teljesített, az idei szezon legjobb GS pontját csúszta.
Holnap a lányoknak a szlalom kvalifikáció, Nagy Bencének pedig GS világbajnoki futam következik.